Koiravaljakkoajon keskipitkänmatkan Suomen CUP 2020
Kokonaispisteet kahden osakilpailun jälkeen
MD 8-12
1 Ojatalo Toni 206,7
2 Pietikäinen Jussi 198,4
3 Aschberg Jessica 161,0
4 Laasonen Kimmo 120,0
5 Stenman Satumarja 100,0
6 Saarijärvi Susanna 96,7
7 Setälä Sanna 96,4
8 Piilola Tero 85,6
9 Paajanen Mikko 79,9
10 Valkeavirta Teemu 52,0
MD4
1 Polso Sanna 220,0
2 Honkanen Sini 205,4
3 Paukkuri Sini 200,1
4 Mäki Pauliina 194,3
5 Juhala Maria 189,5
6 Lintumaa Toni 167,1
7 Pyhäjärvi Sami 134,2
8 Riikonen Annamaija 117
9 Mettälä Anni 96,3
10 Suomalainen Anu 91,3
11 Hautala Linda 86,5
12 Miettinen Toni 83,4
13 Molander Kati 82,4
14 Uusi-Illikainen Heikki 75,6
15 Härkönen Janne 67,7
16 Majalainen Juha 65,7
17 Pulkkanen Petra 63,8
18 Puonti Sami 53,4
MD CUP pisteet
Ruunaa Race 2020 MD10
1 Kimmo Laasonen 120,0
2 Toni Ojatalo 116,5
3 Jussi Pietikäinen 103,1
4 Jessica Aschberg 85,1
Ruunaa Race 2020 MD4
1 Sanna Polso 120,0
2 Sini Honkanen 115,6
3 Sini Paukkuri 113,6
4 Pauliina Mäki 107,8
5 Maria Juhala 105,1
6 Toni Miettinen 83,4
7 Toni Lintumaa 75,8
8 Sami Pyhäjärvi 72,5
9 Janne Härkönen 67,7
10 Juha Majalainen 65,7
11 Petra Pulkkanen 63,8
12 Annamaija Riikonen 63,6
MD CUP pisteet
Ukkohalla-Paljakka ajot 2020 MD8
1 Stenman Satumarja 100,0
2 Saarijärvi Susanna 96,7
3 Setälä Sanna 96,4
4 Pietikäinen Jussi 95,3
5 Ojatalo Toni 90,2
6 Piilola Tero 85,6
7 Paajanen Mikko 79,9
8 Aschberg Jessica 75,9
9 Valkeavirta Teemu 52,0
Ukkohalla-Paljakka ajot 2020 MD4
1 Polso Sanna 100,0
2 Mettälä Anni 96,3
3 Suomalainen Anu 91,3
4 Honkanen Sini 89,8
5 Paukkuri Sini 86,5
6 Hautala Linda 86,5
7 Mäki Pauliina 86,5
8 Juhala Maria 84,4
9 Lintumaa Toni 83,7
10 Molander Kati 82,4
11 Uusi-Illikainen Heikki 75,6
12 Pyhäjärvi Sami 61,7
13 Riikonen Annamaija 53,4
14 Puonti Sami 53,4
Koiravaljakkoajon keskipitkänmatkan Suomen CUP 2019
MD Suomen Cup tulokset 2019.
- tuloksiin on laskettu 3 parasta osakilpailua kultakin kuskilta.
MD8-12 | UkkoHalla-Paljakka | Ruunaa Race | Kuusamo MD | GRR | ||||
1 | Jussi Pietikäinen | 100 | 106,8 | 84,8 | 94 | 300,8 | ||
2 | Janne Venäläinen | 90,7 | 80,8 | 84,3 | 255,8 | |||
3 | Kimmo Laasonen | 120,0 | 100 | 220 | ||||
4 | Kari-Matti Bruun | 81,1 | 91,6 | 172,7 | ||||
5 | Tuomo Aaltonen | 90,7 | 79,3 | 170 | ||||
6 | Kimmo Haapanen | 79,9 | 70,4 | 150,3 | ||||
7 | Marko Vesterinen | 75,1 | 59,3 | 134,4 | ||||
8 | Pauliina Tirkkonen | 100 | 100 | |||||
9 | Mikael Bäckman | 98,5 | 98,5 | |||||
10 | Tero Piilola | 97,2 | 97,2 | |||||
11 | Hannu Tirkkonen | 97 | 97 | |||||
12 | Miki Mikolasek | 92,3 | 92,3 | |||||
13 | Jonna Henttinen | 91,4 | 91,4 | |||||
14 | Kaisa Lehto | 91,4 | 91,4 | |||||
15 | Miia Vehniä | 90,6 | 90,6 | |||||
16 | Tara Haapala | 90,2 | 90,2 | |||||
17 | Joel Forsman | 87,6 | 87,6 | |||||
18 | Beets Valentijn | 86,7 | 86,7 | |||||
19 | Istvan Drahos | 86,3 | 86,3 | |||||
20 | Kim Berglund | 85,8 | 85,8 | |||||
21 | Toni Ojatalo | 84,2 | 84,2 | |||||
22 | Eetu Karppinen | 81,1 | 81,1 | |||||
23 | Antti Untila | 80,3 | 80,3 | |||||
24 | Heidi Pulkkinen | 79,3 | 79,3 | |||||
25 | Mervi Rantamäki | 78,2 | 78,2 | |||||
26 | Martijn Jongenotter | 76,9 | 76,9 | |||||
27 | Markku Santanen | 72,5 | 72,5 | |||||
28 | Toni Miettinen | 68,4 | 68,4 | |||||
29 | Tapio Mansikkaniemi | 64,3 | 64,3 | |||||
MD4-6 | UkkoHalla-Paljakka | Ruunaa Race | Kuusamo MD | GRR | ||||
1 | Joonas Kallio | 100 | 113,3 | 88,8 | 302,1 | |||
2 | Laura Kääriäinen | 88,8 | 100,1 | 78,6 | 267,5 | |||
3 | Sini Honkanen | 83 | 94,5 | 76,3 | 253,8 | |||
4 | Sanna Polso | 117,1 | 93,6 | 210,7 | ||||
5 | Jari Snåre | 119,6 | 91,1 | 210,7 | ||||
6 | Katriina Autio | 79,2 | 83,3 | 162,5 | ||||
7 | Toni Miettinen | 79,1 | 64,7 | 143,8 | ||||
8 | Kirsi Puustinen | 63,5 | 73,5 | 137 | ||||
9 | Sami Heinonen | 60,7 | 68,5 | 129,2 | ||||
10 | Jarmo Leppänen | 59,7 | 68,6 | 128,3 | ||||
11 | Ronja Snåre | 120,0 | 120 | |||||
12 | Anne Korhonen | 46,6 | 57,1 | 103,7 | ||||
13 | Pia-Lisa Alpua | 100 | 100 | |||||
14 | Lukasz Ptas | 100 | 100 | |||||
15 | Susanna Saarijärvi | 94,8 | 94,8 | |||||
16 | Heikki Alpua | 93,6 | 93,6 | |||||
17 | Krista Kanerva | 92,9 | 92,9 | |||||
18 | Sanna Saetälä | 91,4 | 91,4 | |||||
19 | Toni Ojatalo | 90,8 | 90,8 | |||||
20 | Jenna Behm | 90,5 | 90,5 | |||||
21 | Charlotte Hayden | 86,5 | 86,5 | |||||
22 | Reijo Jääskeläinen | 86,2 | 86,2 | |||||
23 | Tani Heikkinen | 85,1 | 85,1 | |||||
24 | Jonna Henttinen | 85,1 | 85,1 | |||||
25 | Sini Paukkuri | 84,8 | 84,8 | |||||
26 | Beata Patrzalek | 84,6 | 84,6 | |||||
27 | Olli Väre | 84,4 | 84,4 | |||||
28 | Anni Mettälä | 83,1 | 83,1 | |||||
29 | Jani Heikkilä | 81,3 | 81,3 | |||||
30 | Kirsimarja Lampinen | 80,9 | 80,9 | |||||
31 | Maria Juhala | 80,9 | 80,9 | |||||
32 | Ville Saastamoinen | 79,5 | 79,5 | |||||
33 | Astrid Raedemaeker | 79,5 | 79,5 | |||||
34 | Timo Rautiainen | 79,2 | 79,2 | |||||
35 | Kaisa Lehto | 78,8 | 78,8 | |||||
36 | Minna-Mari Posti | 78,6 | 78,6 | |||||
37 | Henrika Hulbekkmo | 78,1 | 78,1 | |||||
38 | Heikki Uusi-Illikainen | 76,6 | 76,6 | |||||
39 | Kaisa Myllylä | 73,7 | 73,7 | |||||
40 | Jaana Wick Näsi | 71,8 | 71,8 | |||||
41 | Arto Venninen | 71,5 | 71,5 | |||||
42 | Kaisu Jousijärvi | 71,2 | 71,2 | |||||
43 | Oona Mäkiniemi | 64,8 | 64,8 | |||||
44 | Berendon Johnston | 63,7 | 63,7 | |||||
45 | Piia Isomursu | 62,8 | 62,8 | |||||
46 | Janne Härkönen | 60,5 | 60,5 | |||||
47 | Juha Majalainen | 57,3 | 57,3 | |||||
48 | Reetta Majalainen | 56,0 | 56 | |||||
49 | Maija Karjalainen | 54 | 54 | |||||
50 | Petra Pulkkanen | 53,2 | 53,2 | |||||
51 | Leena Heikkilä | 52,3 | 52,3 | |||||
52 | Mona Niiranen | 51,5 | 51,5 | |||||
53 | Ilpo Hacklin | 50 | 50 |
Kilpailukohtaiset Cup pisteet
Gold Rush Run 2019 MD8
1 Pauliina Tirkkonen 100,0
2 Hannu Tirkkonen 97,0
3 Jussi Pietikäinen 94,0
4 Kari-Matti Bruun 91,6
5 Miia Vehniä 90,7
6 Tara Haapala 90,2
7 Joel Forsman 87,6
8 Beets Valentijn 86,7
9 Kim Berglund 85,8
10 Janne Venäläinen 84,3
11 Eetu Karppinen 81,1
12 Tuomo Aaltonen 79,3
13 Kimmo Haapanen 70,4
14 Marko Vesterinen 59,3
Gold Rush Run 2018 MD6
1 Lukasz Ptas 100,0
2 Susanna Saarijärvi 94,8
3 Krista Kanerva 92,9
4 Sanna Saetälä 91,4
5 Jari Snåre 91,1
6 Toni Ojatalo 90,8
7 Jenna Behm 90,5
8 Charlotte Hayden 86,5
9 Reijo Jääskeläinen 86,2
10 Jonna Henttinen 85,1
11 Beata Patrzalek 84,6
12 Olli Väre 84,4
13 Katriina Autio 83,3
14 Anni Mettälä 83,1
15 Kirsimarja Lampinen 80,9
16 Maria Juhala 80,9
17 Astrid Raedemaeker 79,5
18 Kaisa Lehto 78,8
19 Henrika Hulbekkmo 78,1
20 Kaisa Myllylä 73,7
21 Kirsi Puustinen 73,5
22 Jaana Wick Näsi 71,8
23 Toni Miettinen 64,7
24 Berendon Johnston 63,7
25 Pia Isomursu 62,8
Kuusamo MD 2019 MD12
1 Kimmo Laasonen 100,0
2 Miki Mikolasek 92,3
3 Istvan Drahos 86,3
4 Jussi Pietikäinen 84,8
5 Kari-Matti Bruun 81,1
6 Janne Venäläinen 80,8
7 Antti Untila 80,3
8 Mervi Rantamäki 78,2
9 Martijn Jongenotter 76,9
10 Markku Santanen 72,5
11 Tapio Mansikkaniemi 64,3
Kuusamo MD 2019 MD4
1 Pia-Lisa Alpua 100,0
2 Sanna Polso 93,6
3 Heikki Alpua 93,6
4 Joonas Kallio 88,8
5 Tani Heikkinen 85,1
6 Katriina Autio 79,2
7 Minna-Mari Posti 78,6
8 Laura Kääriäinen 78,6
9 Sini Honkanen 76,3
10 Arto Venninen 71,5
11 Oona Mäkiniemi 64,8
12 Mona Niiranen 51,5
Ruunaa Race 2019 MD10
1 Kimmo Laasonen 120,0
2 Jussi Pietikäinen 106,8
3 Mikael Bäckman 98,5
4 Kimmo Haapanen 79,9
5 Marko Vesterinen 75,1
Ruunaa Race 2019 MD4
1 Ronja Snåre 120,0
2 Jari Snåre 119,6
3 Sanna Polso 117,1
4 Joonas Kallio 113,3
5 Laura Kääriäinen 100,1
6 Sini Honkanen 94,5
7 Jani Heikkilä 81,3
8 Toni Miettinen 79,1
9 Jarmo Leppänen 68,6
10 Sami Heinonen 68,5
11 Juha Majalainen 57,3
12 Anne Korhonen 57,1
13 Reetta Majalainen 56,0
14 Leena Heikkilä 52,3
UkkoHalla – Paljakka 2019 MD8
1 Pietikäinen Jussi 100,0
2 Piilola Tero 97,2
3 Henttinen Jonna 91,4
4 Lehto Kaisa 91,4
5 Venäläinen Janne 90,7
6 Aaltonen Tuomo 90,7
7 Ojatalo Toni 84,2
8 Pulkkinen Heidi 79,3
9 Miettinen Toni 68,4
UkkoHalla – Paljakka 2019 MD4
1 Kallio Joonas 100,0
2 Kääriäinen Laura 88,8
3 Paukkuri Sini 84,8
4 Honkanen Sini 83,0
5 Saastamoinen Ville 79,5
6 Rautiainen Timo 79,2
7 Uusi-Illikainen 76,6
8 Jousijärvi Kaisu 71,2
9 Puustinen Kirsi 63,5
10 Heinonen Sami 60,7
11 Härkönen Janne 60,5
12 Leppänen Jarmo 59,7
13 Karjalainen Maija 54,0
14 Pulkkanen Petra 53,2
15 Hacklin Ilpo 50,0
16 Korhonen Anne 46,6
Koiravaljakkoajon keskipitkänmatkan Suomen CUP 2018 kokonaistulokset
Cup-kilpailuista huomioidaan 3 parasta kilpailua.
Pisteiden mennessä tasan sijoitukset SM-kilpailuissa ratkaisevat.
MD8
1. 296p Pietikäinen Jussi
2. 219 p Laasonen Kimmo
3. 196,2 p Ingerö Annika
4. 177,8 p Venäläinen Janne
5. 163,7 p Maaninen Tiina
6. 158,1 p Ojatalo Toni
7. 153.2 p Paajanen Mikko
8. 120,0 p Ahomaa Urho
9. 112,3 p Alpua Pia-Lisa
10. 108,5 p Vesterinen Marko
11. 105,1 p Parikka Anu
12. 100 p Setälä Riku
98,8 p Piilola Tero
95,6 p Tirkkonen Pauliina
94,5 p Kaltti Ossi
92,0 p Aaltonen Tuomo
91,8 p Ampuja Sini
91,5 p Bäckman Mikael
87,4 p Vollsted Daniel
85,4 p Stenman Satumarja
85,4 p Tirkkonen Hannu
81,8 p Bonhotal Hannah
80,6 p Kalcher Michael
80,1 p Sundström Mikael
79,2 p Tuisku Milla
78,8 p Mattila Mari
78,7 p Nygård Anni
77,4 p Behm Jenna
76,5 p Myller Vesa
75,4 p Santanen Markku
74,4 p Racz Virag
72,1 p Isomursu Pia
63,3 p Wicks Näsi Jaana
MD4
1. 300,8 p Kääriäinen Laura
2. 296 p Lahtinen Suvi
3. 262,6 p Kiijärvi Anne
4. 207,3 p Jousijärvi Kaisu
5. 207 p Kallio Joonas
6. 189 p Setälä Sanna
7. 174 p Kanerva Krista
8. 161,6 p Mettälä Anni
9. 155 p Suomalainen Anu
10. 146,3 p Valkeavirta Teemu
11. 112,5 p Puonti Sami
12. 112,4 p Saapunki Reima
110,9 p Heikkilä Leena
100,0 p Ahomaa Urho
92,3 p Stolyarov Alexandr
92,0 p Hanne Saarinen
90,6p Anni Mettälä
92,0 p Hanne Saarinen
90,4 p Polso Sanna
88,5p Kristiina Autio
87,4 p Alioravainen Hertta
84,6 p Lehtomäki Vesa-Pekka
84,3 p Burkland Susanna
79,2 p Karttunen Minna
77,8 p Juhala Maria
73,7p Toni Miettinen
66,9 p Uusi-Illikainen Heikki
76,6 p Piilola Tero
75,9 p Mattila Mari
75,7 p Karttunen Minna
75,4 p Jääskeläinen Reijo
75,2 p Patrzalek Beata
75,0 p Aaslav-kaasik Ulle
75,0 p Helander Johanna
74,1 p Puustinen Kirsi
72,4 p Bäckman Mikael
69,4 p Mäki Pauliina
67,2 p Bergman Marita
65,6 p Pesari Timo
65,2 p Pulkkanen Petra
64,5 p Majalainen Reetta
63,9p Tamminen Janne
63,6 p Duhomez Lea
56,9p Mäkinen Oona
55,1 p Härkönen Janne
54,2p Väänänen Kaarlo
55,0p Seppi Mikko
50,5 p Riikonen Annamaija
48,9p Laine Riku
48,1p Anttonen Ville
39,5p Tenhovuori Airiina
Osakilpailut
Gold Rush Run 2018 MD8
100,0 p Riku Setälä
95,6 p Pauliina Tirkkonen
85,4 p Satumarja Stenman
85,4 p Hannu Tirkkonen
83,2 p Jussi Pietikäinen
81,8 p Hannah Bonhotal
80,2 p Melina Harju
80,2 p Vesa-Pekka Jurvelin
80,1 p Jake Colebourn
79,2 p Milla Tuisku
78,7 p Anni Nygård
77,4 p Jenna Behm
74,4 p Virag Racz
63,3 p Jaana Wicks Näsi
53,0 p Annika Ingerö
52,0 p Marko Vesterinen
Gold Rush Run 2018 MD4
100,0 p Urho Ahomaa
92,3 p Alexandr Stolyarov
89,0 p Sanna Setälä
84,6 p Vesa-Pekka Lehtomäki
84,3 p Susanna Burkland
79,5 p Krista Kanerva
77,8 p Maria Juhala
76,6 p Tero Piilola
76,1 p Hanne Saarinen
75,9 p Mari Mattila
75,7 p Minna Karttunen
75,4 p Reijo Jääskeläinen
75,2 p Beata Patrzalek
75,0 p Ulle Aaslav-kaasik
75,0 p Johanna Helander
74,1 p Kirsi Puustinen
73,5 p Anne Kiijärvi
72,4 p Mikael Bäckman
71,0 p Anni Mettälä
69,4 p Pauliina Mäki
67,2 p Marita Bergman
63,6 p Lea Duhomez
59,3 p Kaisu Jousijärvi
Kuusamo MD 2018 MD12
100,0 p Kimmo Laasonen
90,8 p Jussi Pietikäinen
78,8 p Mari Mattila
76,3 p Toni Ojatalo
75,4 p Markku Santanen
68,5p Mikko Paajanen
56,5p Marko Vesterinen
Kuusamo MD 2018 MD4
100,0 p Laura Kääriäinen
98,3 p Suvi Lahtinen
97,5 p Joonas Kallio
92,0 p Hanne Saarinen
90,6 p Anni Mettälä
88,5 p Kristiina Autio
78,2 p Anu Suomalainen
77,2 p Teemu Valkeavirta
73,7 p Toni Miettinen
63,9 p Janne Tamminen
56,9 p Oona Mäkinen
55,0 p Mikko Seppi
54,2 p Kaarlo Väänänen
54,0 p Reima Saapunki
48,9 p Riku Laine
48,1 p Ville Anttonen
39,5 p Airiina Tenhovuori
Ruunaa Race 2018 MD8 - SM
120,0 p Ahomaa Urho
119,5 p Laasonen Kimmo
112,3 p Alpua Pia-Lisa
105,5 p Pietikäinen Jussi
105,1 p Parikka Anu
92,0 p Aaltonen Tuomo
91,8 p Ampuja Sini
91,5 p Bäckman Mikael
89,8 p Venäläinen Janne
84,7 p Paajanen Mikko
82,1 p Maaninen Tiina
74,8 p Ingerö Annika
72,1 p Isomursu Pia
Ruunaa Race 2018 MD4 - SM
120,0 p Kääriäinen Laura
114,9 p Lahtinen Suvi
109,6 p Kallio Joonas
108,3 p Kiijärvi Anne
87,8 p Jousijärvi Kaisu
87,4 p Alioravainen Hertta
67,4 p Puonti Sami
65,6 p Pesari Timo
65,2 p Pulkkanen Petra
64,5 p Majalainen Reetta
60,3 p Heikkilä Leena
Tulokset ensimmäisen osakilpailun jälkeen: Ukkohalla Paljakka ajon CUP TULOKSET
UHPA 2018 MD8
100,0 p Pietikäinen Jussi
98,8 p Piilola Tero
94,5 p Kaltti Ossi
88,0 p Venäläinen Janne
87,4 p Vollsted Daniel
81,8 p Ojatalo Toni
81,6 p Maaninen Tiina
80,6 p Kalcher Michael
80,1 p Sundström Mikael
76,5 p Myller Vesa
68,4 p Ingerö Annika
UHPA 2018 MD4
100,0 p Sanna Setälä
94,5 p Kanerva Krista
90,4 p Polso Sanna
83,7 p Lahtinen Suvi
80,8 p Kääriäinen Laura
80,8 p Kiijärvi Anne
79,2 p Karttunen Minna
77,2 p Suomalainen Anu
69,1 p Valkeavirta Teemu
66,9 p Uusi-Illikainen Heikki
60,2 p Jousijärvi Kaisu
58,4 p Saapunki Reima
55,1 p Puonti Sami
55,1 p Härkönen Janne
50,6 p Heikkilä Leena
50,5 p Riikonen Annamaija
VUL MD suomen Cup 2017 kokonaispisteet
MD4-6
1 Kääriäinen Laura 280,2
2 Kiijärvi Anne 276,4
3 Juhala Maria 259,8
4 Jousjärvi Kaisu 222,2
5 Polso Sanna 205,8
6 Tarkkonen Raimo 172,2
7 Parikka Kirsti 139,4
8 Härkönen Janne 138,3
9 Miettinen Toni 137,1
10 Pulkkanen Petra 122,5
11 Puonti Sami 119,7
12 Tirkkonen Pauliina 100
13 Setälä Sanna 99,6
14 Kaltti Sini 96,9
15 Pitkänen Jaakko 96,6
16 Mattila Mari 88,5
17 Helander Johanna 87,3
18 Lehtomäki Vesa-Pekka 86,4
19 Pulkkinen Heidi 86
20 Jääskeläinen Reijo 85,8
21 Stenman Satumarja 85,5
21 Patrzalek Beata 85,5
23 Pöllänen Jani 85,2
24 Uusi-Illikainen Heikki 82,9
25 Tammela Toni 82,6
26 Henttinen Jonna 75,4
27 Arvola Anne 68,9
28 Alatalo Milla 68,8
29 Mäki Pauliina 68,5
30 Alioravainen Hertta 67,2
30 Johanssen Trine 67,2
32 Salminen Virpi 61,9
33 Väänänen Kaarlo 61,8
33 Majalainen Reetta 61,8
35 Majalainen Juha 56,5
36 Vesterinen Marko 56,2
37 Pesari Timo 53,2
37 Korhonen Anne 53,2
39 Heikkilä Leena 46,3
MD8
MD8
1 Pietikäinen Jussi 295,8
2 Parikka Anu 277,3
3 Venäläinen Janne 260,6
4 Laasonen Kimmo 213,2
5 Kiiskinen Eliisa 196,7
6 Bäckman Mikael 180,5
7 Ingerö Annika 143,6
8 Syrjänen Anna-Mari 100
9 Taskinen Hennariikka 99,1
10. Tirkkonen Hannu 98,4
11.Ampuja Sini 96,1
12 Lehtinen Raimo 95,4
13 Kaltti Ossi 93,1
14 Stenman Satumarja 90,2
15 Haapanen Kimmo 87,4
16 Maaninen Tiina 83,3
17 Lahtinen Suvi 82,4
18 Broch Dag 78,9
19 Vollsted Daniel 78,5
20 Henttinen Jonna 77,9
21 Rautiainen Timo 76,2
22 Mettälä Anni 73,1
23 Aaltonen Tuomo 66,3
24 Valkeavirta Teemu 65
25 Wicks Näsi Jaana 64,0
26 Peele Jasmijn 60,6
27 Isomursu Pia 57,1
MD4-6
Gold Rush Run MD6
1 Tirkkonen Pauliina 100,0
2 Setälä Sanna 99,6
3 Kaltti Sini 96,9
4 Pietikäinen Jaakko 96,6
5 Mattila Mari 88,5
6 Helander Johanna 87,3
7 Lehtomäki Vesa-Pekka 86,4
8 Jääskeläinen Reijo 85,8
9 Polso Sanna 85,8
10 Stenman Satumarja 85,5
11 Patrzalek Beata 85,5
12 Pöllänen Jani 85,2
13 Tarkkonen Raimo 81,7
14 Juhala Maria 81,2
15 Kääriäinen Laura 80,1
16 Kivijärvi Anne 78,9
17 Henttinen Jonna 75,4
18 Alatalo Milla 68,8
19 Mäki Pauliina 68,5
20 Johanssen Trine 67,2
21 Jousjärvi Kaisu 60,9
22 Parikka Kirsti 57,2
23 Miettinen Toni 57,2
24 Vesterinen Marko 56,2
Ruunaa race MD4 SM
1 Polso Sanna 120,0
2 Kääriäinen Laura 100,1
3 Kivijärvi Anne 97,5
4 Tarkkonen Raimo 90,5
5 Juhala Maria 88,9
6 Jousjärvi Kaisu 86,7
7 Pulkkinen Heidi 86,0
8 Parikka Kirsti 82,2
9 Arvola Anne 68,9
10 Alioravainen Hertta 67,2
11 Härkönen Janne 64,9
12 Pulkkanen Petra 60,7
13 Puonti Sami 57,9
14 Majalainen Juha 56,5
15 Pesari Timo 53,2
16 Korhonen Anne 53,2
Ukkohalla-Paljakka MD4
1 Kääriäinen Laura 100,0
2 Kivijärvi Anne 100,0
3 Juhala Maria 89,7
4 Uusi-Illikainen Heikki 82,9
5 Tammela Toni 82,6
6 Miettinen Toni 79,9
7 Jousjärvi Kaisu 74,6
8 Härkönen Janne 73,4
9 Salminen Virpi 61,9
10 Pulkkanen Petra 61,8
11 Väänänen Kaarlo 61,8
12 Puonti Sami 61,8
13 Majalainen Reetta 61,8
14 Heikkilä Leena 46,3
MD8
Gold Rush Run MD8
1 Kiiskinen Eliisa 100,0
2 Taskinen Hennariikka 99,1
3 Tirkkonen Hannu 98,4
4 Kaltti Ossi 93,1
5 Pietikäinen Jussi 91,4
6 Venäläinen Janne 80,9
7 Parikka Anu 79,4
8 Broch Dag 78,9
9 Wicks Näsi Jaana 64,0
10 Peele Jasmijn 60,6
Ruunaa race MD8 SM
1 Laasonen Kimmo 120,0
2 Parikka Anu 111,9
3 Pietikäinen Jussi 110,4
4 Venäläinen Janne 96,5
5 Backman Mikael 96,3
6 Ampuja Sini 96,1
7 Haapanen Kimmo 87,4
8 Maaninen Tiina 83,3
9 Ingerö Annika 81,8
Ukkohalla-Paljakka MD8
1 Syrjänen Anna-Mari 100,0
2 Kiiskinen Eliisa 96,7
3 Lehtinen Raimo 95,4
4 Pietikäinen Jussi 94,0
5 Laasonen Kimmo 93,2
6 Stenman Satumarja 90,2
7 Parikka Anu 86,0
8 Bäckman Mikael 84,2
9 Venäläinen Janne 83,5
10 Lahtinen Suvi 82,4
11 Vollsted Daniel 78,5
12 Henttinen Jonna 77,9
13 Rautiainen Timo 76,2
14 Mettälä Anni 73,1
15 Aaltonen Tuomo 66,3
16 Valkeavirta Teemu 65,0
17 Ingerö Annika 61,8
18 Isomursu Pia 57,1